Історія запорізької „ХОРТИ” розпочалася більш ніж 10 років тому, коли два шкільні товарищі Юрко Юрченко та Андрій Лобода вирішили, аби було чим зайнятися, створити власний гурт, назвавши його „Спідвей”, два роки пізніше до них прієдналася співачка Альона Лисенко і у трьох вирішили вони зайнятися музикою вже професійно. Як „Спідвей” вони досягли популярності у рідному Запоріжжі, зняли перший україномовний кліп у місті, двічі були фіналистами „Червоної Рути”, як „Спідвей” потрапили вони й на платівку „ТАРТАКА” „Система Нервів” з піснею „Розтрусіть свої сідниці”
Перший альбом гурту – “Пісні Острова Волі” записували в рідному Запоріжжі на студії „Атак-рекордз” яка на думку Юрка Юрченка нічим не поступається столичним звукотвірням, за власними словами він задоволений якістю запису першачка з 12 піснями що були утворени як під час старого “Спідвея”, так і у новому форматі “Хорти”.
Пісні, які ввійшли до цього альбому різні за настроєм – „Човгаю (на кумарі я)” „Плата ПІ, ТРИ, Де, А”, футбольний та міський гімни – „Металург”, „Запоріжжя” (останню пісню використовував один із запорізьских политиків у своєї виборчої компанії цього року), етнічно-ліричні як „Зозуля” або „Небокрай”, і сумно-побутові як „Дива не буде” чи „Життя продовжується, брате”. Щодо етнічної риси у творчості „Хорти”, то вона присутня у першу чергу завдяки скрипці та сопілці, на котрих грає Михайло Савицький. Скрипка як народний інструмент на Надніпрянщині вже років сто як зникла, тому в композиціях гурту звучить напрочуд гарно і в кожному своєму інтерв’ю „хортівці” постійно підкреслюють що мають лише своє суто місцеве коріння. Так що, шановні, бути чи не єдиним українським гуртом у російскомовному місті це вже само по собі концепція, ще й яка – „Це Запоріжжя, це Україна А не якась інша країна!”
П. С. На мою думку єдиний маленький мінус “Хорти” – це їх сайт www.horta.com.ua Для такого гурту, кліпи якого для більшості українських каналів НеФорматні, інтернет найвигідніший та найкращий засіб для “розкрутки”. Файний гурт має мати відповідний сайт!

Пропоную вам переглянути кліп “Хорти” на пісню “Зозуля” (доречі, бюджет кліпу невеликий, та відзнятий на власні кошти музикантів, але це не зіпсувало його якість)

[kml_flashembed movie="http://www.youtube.com/v/zf73gY2p8jc" width="425" height="350" wmode="transparent" /]