Твоя пра-пра бабуся не знала хто такий фотограф Анрі, твоя пра бабуся не знала хто такий Анрі, а от ти будеш знати хто ж він такий!                                                     Чому саме, Анрі? Декілька років тому, він вирішує взяти собі такий псевдонім (якщо в даному випадку так можна назвати)  на честь відомого фотографа Анрі Карт’є Брессона. Псевдо Анрі він вирішив взяти собі через те, що одна його добра подруга називала так через притаманну йому (за її словами) французькість 🙂 , а сталось це коли він переїхав до Києва, тоді і вирішив щось поміняти, точніше,  вирішив поміняти все.

Анрі в Запоріжжі (2008 рік, серпень) 

Анрі Карт’є Брессон (Cartier-Bresson, Henri; 1908-2004, Шантлу, Франція )Анрі Карт’є Брессон, французький , класик світової фотографії. Народився 22 серпня 1908 у Шантлу біля Парижа. Вчився живопису в Андре Лота. В 1929 відвідував лекції з живопису в Кембриджському університеті. Перша екзибіція фотографій Карт’є-Брессона пройшла в 1933 в Іспанії. В 1936-1939 він був асистентом французького режисера Жана Ренуара. Під час Другої світової війни Карт’є-Брессон служив капралом у французькій армії. Потрапив у полон, біг і вступив у рух Опору. В 1945 за замовленням американської служби військової інформації зняв фільм “Повернення” – глибоку й зворушливу картину про повернення військовополонених у Францію. Після війни, в 1947, Картьє-Брессон став одним із засновників об’єднання фоторепортерів “Магнум” у Нью-Йорку. Одержував багато замовлень від великих журналів Америки й інших країн. Працював у Китаї, Індонезії, Єгипті й ін. країнах. В 1947 була організована перша більша виставка його робіт у Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Виставки були організовані також у Парижі, Мілані, Токіо й Кельні. В 1952 була опублікована книга Карт’є-Брессона Вирішальний момент, у яку увійшли біля ста кращих його світлин. Крім цієї книги, вийшли ще п’ять альбомів майстра – Європейці, Москвичі (обидві у 1955), Світ Анри Карт’є-Брессона (1968, у якому надруковані фотографії за сорок років), Обличчя Азії (1972), Про Росію (1974). Наприкінці 1960-х – 1970-х років Карт’є-Брессон знімав фільми, зокрема Каліфорнійські враження (1969) і Південні знімки (1971). Помер Карт’є-Брессон 2 серпня 2004 у Франції.

Український фотограф Анрі полюбляє (дуже полюбляє) фотографувати гурт “Тартак” та деяких інших українських гуртів. АЛея не зможу розказати про Анрі так, як він сам про себе. Усім кому цікаво, заходьте на його ФотоБлог http://www.anri.com.ua/